Zimowe zmiany

Dawno w szeregach Rokity nie zaszło tylu ruchów kadrowych co tej zimy. Skład Rokity uległ istotnym zmianom ale kręgosłup zespołu nie został naruszony.

Powroty

Po krótszych lub dłuższych rozbratach z drużyną z Folwarku do dyspozycji trenera Piwowarczyka powrócili:

- Batko - powrót po kontuzji kolana. Ostatni mecz rozegrał 27 sierpnia 2017 w wygranym 3-2 spotkaniu z Wrzosami.

- Leśniak - powrót z emigracji. Popularny "Buła" zaliczał pojedyncze występy w Rokicie przy okazji wizyt w Polsce. Teraz jest do dyspozycji w pełnym wymiarze.

- Piszczek - powrót po półrocznej przerwie.

Przybyli

Kasprzyk - transfer z Grodziska Raciechowice

Maciej Mistarz - wychowanek

Ubytki

- K.Mistarz - koniec wypożyczenia, powrót do Dalinu Myślenice

- Serafin - odszedł z klubu

- Przeworski, Topa, Drożdż - nie wznowili treningów

Kontuzjowani

- Ścibor - kontuzja kolana - planowany powrót -> czerwiec 2018

Sparingi

W takcie zimowych przygotowań Rokita rozegrała cztery sparingi:

Dalin Myślenice (juniorzy) - Rokita 3-2 (1-0)

bramki: ⚽ A.Kania, ⚽ A.Piwowarczyk

Skład: I połowa: Rymarczyk - A.Kania, M.Dudzik, S.Mistarz, F.Piwowarczyk, Budzowski - Mac.Mistarz, Kasprzyk, W.Piwowarczyk, Batko - Mat.Mistarz
II połowa: Rymarczyk - A.Kania, M.Dudzik, S.Mistarz, F.Piwowarczyk - Budzowski, D.Kania, Murzyn, A.Piwowarczyk, Kornio - Kozielec

Lubań Tylmanowa - Rokita 2-3 (1-0)

bramki: ⚽⚽⚽ A.Piwowarczyk x3

Skład: Rymarczyk - A Kania, M.Dudzik, Mat.Mistarz , S.Mistarz (Mac.Mistarz), Kornio - W.Piwowarczyk, A Piwowarczyk, D.Kania (R.Dudzik), Kasprzyk (testowany) - Kozielec (Batko)

Zielonka Wrząsowice - Rokita 0-1 (0-0)

bramka: ⚽ Mat.Mistarz

Rymarczyk - A.Kania (Batko), M.Dudzik, F.Piwowarczyk, S.Mistarz - Kornio (Murzyn), W.Piwowarczyk, testowany, A Piwowarczyk, Budzowski - M.Mistarz (Kozielec)

Dziecanovia - Rokita 2-0 (1-0)

Skład Rokity: Rymarczyk - A.Kania, M.Dudzik, F. Piwowarczyk, Kornio - Piszczek (55' Murzyn), Leśniak, Kasprzyk (46' W.Piwowarczyk), A.Piwowarczyk, Budzowski (85' Mac. Mistarz) - Mat. Mistarz (70' Kozielec)

Pierwszy mecz Rokita rozegra w najbliższą niedzielę 31.03.2019 w Głogoczowie z miejscową Iskrą. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Zapraszamy!

foto: P.Biela /zródło Górki Myślenice