Wielkie lanie w Staniątkach!

Rokita przegrywa w Staniątkach, aż 5:1. Honorowe trafienie dla zespołu trenera Wyroby zaliczył kapitan Adam Piwowarczyk.
 W porównaniu do ostatniego spotkania w składzie Rokity zaszły trzy zmiany. Do bramki wrócił Kornio a nieobecnego Serafina i pauzującego za kartki Adriana Kanię zastąpił Ścibor i Dawid Kania.

Podopieczni trenera Wyroby podobnie jak przed tygodniem spotkanie mogli rozpocząć od straty gola. Jednak mocny strzał z szesnastu metrów na raty obronił Kornio. Chwilę później nad boiskiem w Staniątkach rozpętała się ulewa, która w kilka minut zamieniła boisko w basen. Niestety w tych trudnych warunkach znacznie lepiej odnajdywali się gracze Czarnych, którzy po kwadransie gry objęli prowadzenie za sprawą Drabika. Rokita długo nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy. W końcu w 30 minucie używając najprostszych środków do wyrównania doprowadził A.Piwowarczyk.
Długą piłkę za linię obrony Czarnych posłał M.Mistarz a w sytuacji sam na sam kapitan Rokity nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Niestety radość naszego zespołu nie trwała długo. W 32 minucie Ścibor faulował w polu karnym Kowalczyka a jedenastkę na bramkę zamienił Drabik. Po kolejnych dwóch minutach mieliśmy kolejny rzut karny. Tym razem na prosty zwód napastnika gospodarzy dał się nabrać M.Mistarz. Jedenastkę na bramkę znów zamienił Drabik, który skompletował klasycznego hat-tricka. Przed przerwą Rokita straciła jeszcze jedną bramkę. Tym razem błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Maciej Wyroba. Gospodarze przeprowadzili błyskawiczny kontratak i Kornio po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Rokity. Jednak akcje przeprowadzane głównie przez skrzydłowych nie przynosiły rezultatu. Najlepszą okazję miał kapitan Piwowarczyk ale jego mocny strzał z dystansu na rzut rożny sparował golkiper rywali. W 60 minucie gwóźdź do trumny naszego zespołu wbił Kowalczyk, który po indywidualnym rajdzie lewą stroną boiska ustalił wynik spotkania na 5:1

Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę! Do Kornatki przyjeżdża Jordan Zakliczyn.
Początek o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy!