Śledziejowice pokonane! Popis Żuławińskiego.

Rokita wygrywa z zespołem LKS-u Śledziejowice 3:2 Świetny występ zaliczył Grzegorz Żuławiński, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 To starcie było dla obu ekip niezwykle ważne. Rokita przed spotkaniem z jedenastoma punktami na koncie zajmowała dziesiątą lokatę, natomiast goście z dziewięcioma oczkami uplasowali się na 12 pozycji. Dlatego to niedzielne spotkanie można określić mianem tego za "sześć punktów".

Początek zawodów należał bezapelacyjnie dla Rokity. Zawodnicy trenera Wyroby stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, niestety brakowało skuteczności. W dwudziestej minucie Kamil Mistarz dynamicznie wpadł w pole karne ale jego strzał obronił Palczewski. Minutę później Żuławiński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie trafił do bramki z dwóch metrów. Kolejna sytuacja przyniosła miejscowym upragnione prowadzenie. Kapitan Piwowarczyk świetnie wypatrzył Żuławińskiego a ten minął golkipera gości i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni obudzili się po dwóch kwadransach. Po jednej z kontr Kraus trafił w poprzeczkę.

Druga część spotkania przypominała pojedynek bokserski. W ciągu dwudziestu minut kibice obejrzeli cztery bramki. Pierwszy cios zadali goście. Trzy minuty po wznowieniu gry było 1:1 Niesygnalizowany strzał z trzydziestu metrów kompletnie zaskoczył Kornio i piłka zameldowała się w bramce Rokity. Radość rywali nie trwała długo. Dośrodkowanie Ścibora z lewej strony boiska trafiło wprost na nogę Adama Piwowarczyka a ten pięknym wolejem zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Gracze ze Śledziejowic długo nie rozpamiętywali straconej bramki i kilka minut później doprowadzili do wyrównania. Warte odnotowania są sytuację skrzydłowego Ścibora, który z ogromną łatwością dochodził do okazji strzeleckich lecz we wszystkich tych pojedynkach górą był bramkarz Śledziejowic. Dla Rokity przełomowa była 65 minuta. Wtedy to wprowadzony chwilę wcześniej Wojciech Piwowarczyk zagrał fantastyczną prostopadłą piłkę do Żuławińskiego a ten bez żadnych problemów drugi raz wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Rokita zapisała na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty.

W najbliższą sobotę zespół trenera Wyroby rozegra ostatnie spotkanie w tej rundzie. Rywalem będzie czerwona latarnia ligi - Orzeł Myślenice. Początek zawodów o godzinie 13:30 Serdecznie zapraszamy do wspierania naszego klubu.