Dramat w końcówce. Lider przerywa dobrą passę.

Cztery minuty doliczonego czasu gry zadecydowały o tym, że Wiślanka Grabie wywiozła dzisiaj z Kornatki trzy punkty i tym samym zakończyła dobrą passę Rokity sześciu kolejnych spotkań bez porażki.
Do meczu z liderem podopieczni trenera Wyroby przystępowali osłabieni brakiem Adriana i Dawida Kani, których zastąpili Piotr Leśniak i Damian Piwowarczyk.

Pierwsi w meczu zaatakowali goście. Po rzucie rożnym mocny strzał głową napastnika rywali zablokował ustawiony tuż przed linią bramkową Budzowski. Rokita próbowała odpowiedzieć po rzucie wolnym bitym przez Mistarza, jednak potężne uderzenie z trzydziestu metrów w ekwilibrystyczny sposób obronił Techmański.Kolejne minuty spotkania to przewaga gości, którzy stwarzali sobie sytuacje głównie po prostych błędach naszej defensywy. W 45 minucie kapitalnym rajdem popisał się Adam Piwowarczyk, który z dziecinną łatwością minął trzech defensorów gości niestety jego strzał w długi róg końcami palców wybronił golkiper przyjezdnych. Po rzucie rożnym okazję miał jeszcze Ma.Wyroba jednak główkował minimalnie nad poprzeczką.

Druga część spotkania była znacznie lepsza w wykonaniu Rokity. Najpierw z dystansu minimalnie pomylił się Żuławiński a chwilę później po dośrodkowaniu A.Piwowarczykastrzał Leśniakazablokował obrońca Wiślanki. Z kolejnymi minutami rosła przewagazespołu z Kornatki. W 60 minucie znakomitą szansę zmarnował Żuławiński, którego mocny strzał z ostrego kąta instynktownie wybronił Techmański. Swoich sił z dystansu próbował też Ścibor niestety pomylił się o kilka centymetrów. Końcówka spotkania to typowa wymiana ciosów z której zwycięsko wyszedłzespół Wiślanki. W drugiej minucie doliczonego czasu grydługą piłkę w naszepole karne posłał obrońca gości. Stoperzy Rokity zdecydowali się przepuścić futbolówkę do wychodzącego Kornio niestety bramkarza Rokity ubiegł Kuk, który wpadł z piłką do bramki. Próbujących podnieść się z kolan zawodników trenera Wyroby dobiłdwie minuty później skrzydłowy gości umieszczając piłkę wsiatce po szybkiej kontrze.

W sobotę Rokitę czeka kolejny ciężki mecz, tym razem zawodnicy trenera Wyroby zmierzą się z wiceliderem w Staniątkach.
Czarni Staniątki - Rokita Kornatka sobota godz. 17:00