Ciekawie na finiszu rozgrywek
Długi i wyniszczający sezon A Klasy Myślenice dobiega końca. Do rozegrania została już tylko jedna kolejka.I wiele w tej kończącej zmagania serii spotkań może się wydarzyć. W grze o 1 miejsce pozostają jeszcze dwie ekipy Dziecanovia (68 pkt) i Rokita (66 pkt).
Dziexie pozostała już tylko do postawienia kropka nad i, a tak naprawdę jest już w V lidze, bo w Sułkowicach będące outsiderem ligi rezerwy Gościbii nie mają najmniejszych szans w starciu z grającą na wiosnę najlepszą piłkę w stawce Dziecanovią.
Rokita zmierzy się natomiast z Iskrą Głogoczów (30 pkt), która wciąż nie może być pewna swojego ligowego bytu. Podobnie jak pozostałe ekipy z dolnych rejonów tabeli. Wszystko za sprawą braku jednoznacznych decyzji władz związkowych o tym ile drużyn będzie liczyć A klasa w kolejnym sezonie. Z V ligi spadła do naszej grupy tylko Zielonka Wrząsowice więc jeśli w przyszłym sezonie w "Serie A" pozostanie 16 zespołów Iskra ma już zapewniony byt. Aczkolwiek, w przypadku zmniejszenia stawki do 14, Iskrze może grozić spadek, jeśli tracący do niej 1 pkt Lubomir wygra swój ostatni mecz.
W przypadku remisu lub porażki Rokity drugie miejsce zajmie największy przegrany sezonu czyli Beskid Tokarnia, który w spektakularny sposób roztrwonił siedmiopunktową przewagę po rundzie jesiennej. I to nie tylko kosztem mocnej kadrowo Dziecanovii, ale również borykającej się przez całą wiosnę z ogromnymi problemami kadrowymi Rokity. Walka o 2 lokatę jest o tyle istotna, że wicemistrzostwo A klasy Myślenice może dać bezpośredni awans do V ligi! Sprawa, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie jest oczywista i wszystko okaże się zapewne kilka dni po zakończeniu rozgrywek, ale wiele źródeł: sportowetempo.pl, futmal.pl głosi że druga ekipa z Myślenic będzie premiowana awansem. Trudno to jednak brać za pewnik, ponieważ w porównaniu wicemistrzów z sześciu A klas (3 z Krakowa, Olkusz, Myślenice, Wieliczka) wykorzystywany jest tajemniczy bilans/współczynnik/wskaźnik, a wszystko w związku z tym, że ligi mają inną liczbę drużyn (14, 15, 16). Niestety nie posiadamy wiedzy jaki jest wzór na przeprowadzanie tych wyliczeń.
W dole tabeli też nikt nie może być niczego pewien. Jak wyżej pisaliśmy nie zapadła jeszcze decyzja o kształcie ligi w następnym sezonie, więc trudno przewidzieć kto spadnie. Na pewno z ligą pożegnały się rezerwy Gościbii. 12-ta Iskra Głogoczów (30 pkt), 13-ty Lubomir Wiśniowa (29 pkt), 14-ta Trzebunia (24 pkt), 15-ty Rudnik (22 pkt) wciąż mogą czuć się zagrożone degradacją.