Udany start sezonu

Bardzo pewnie w nowy sezon wszedł zespół Rokity. Ekipa z Kornatki nie pozostawiła młodej i ambitnej drużynie z Trzebuni żadnych złudzeń i pewnie wygrała u siebie 4-1.

Po raz pierwszy od wielu lat, na starcie rozgrywek, wszyscy zawodnicy Rokity są zdrowi. Do składu wrócili Serafin i Budzowski i od razu odcisnęli silne piętno na wczorajszych zawodach. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę na boisku i byli bliżsi zdobycia bramki. Najpierw Serafin mocno uderzył z 18 metrów ale bramkarz gości opuszkami palców sparował piłkę na poprzeczkę. W 23 minucie w polu karnym faulowany był Batko. Do jedenastki podszedł D.Piwowarczyk, ale jego strzał złapał bramkarz przyjezdnych. Jednak już 3 minuty później Rokita dopięła swego. Znów obrońcom urwał się Batko i pięknie obsłużył Serafina, a ten z metra dopełnił formalności.

Chwilę później emocje w meczu się skończyły. Wychodzącego na czystą pozycję A.Piwowarczyka złapał obrońca i sędzia był zmuszony ukarać go czerwoną kartką, a grająca w 10 Trzebunia całkowicie straciła wiarę w pozytywny rezultat. Do rzutu wolnego z 17 metrów podszedł sam poszkodowany i uderzył precyzyjnie nad murem ale golkiper Trzebuni wyciągnął się jak struna i odbił piłkę lecącą w samo okienko bramki. Niestety dla dzielnie broniącego bramkarza Rokita kontynuowała akcję A.Piwowarczyk dośrodkował na dalszy słupek, a Budzowski wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron Rokita nadal dominowała. Tuż po wizycie w szatni w poprzeczkę trafił Batko, a bramkę strzeloną po rzucie rożnym przez A.Piwowarczyka nie wiedzieć czemu nie uznał arbiter. W końcu w 53 minucie przed polem karnym piłkę przejął Kornio minął obrońce i plasowanym strzałem w boczną siatkę nie dał szans bramkarzowi. W 68 minucie w sytuacji sam na sam wprost w golkipera trafił A.Piwowarczyk, ale już chwilę później się zrehabilitował i w podobnej akcji podcinką trafił do bramki. Trzebunia, która stwarzała tego dnia zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry, zdobyła bramkę honorową po przypadkowej ręce A.Kani w polu karnym.

Kolejny mecz Rokity już jutro tj. we wtorek 15.08 o g. 18:00 we Wróblowicach.