Kilka pytań do trenera Wyroby

Sezon 2014/2015 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 Rokita rozegra pierwsze spotkanie z Gościbią Sułkowice. O krótką rozmowę na temat nowego sezonu poprosiliśmy trenera Arkadiusza Wyrobę.

• Przygotowania ruszyły 9 lipca w tym czasie rozegraliście cztery sparingi i trzy mecze pucharowe. Jak trener podsumuje ten okres?

AW: Rozegraliśmy kilka gier kontrolnych i każdy w innym zestawieniu kadrowym na co złożyło się kilka
przyczyn  takich jak urlopy, kontuzje czy też obowiązki zawodowe piłkarzy. Martwi duża ilość straconych bramek. Łącznie we wszystkich grach kontrolnych straciliśmy dwadzieścia bramek głownie przez własną niefrasobliwość.​

• Jakie zmiany personalne zaszły w kadrze przed nowym sezonem?

​          AW: Bardzo cieszę się, że mamy dwóch nowych młodzieżowców Kamila Mistarza i Łukasza Serafina. Ich przyjście pozwoli nam w końcu rozwiązać problem z którym borykaliśmy się od momentu pojawienia w okręgówce, czyli   posiadanie dwóch młodzieżowców na boisku przez 90 minut. Do składu wraca też Łukasz Żak, oznacza to, że w przyszłym sezonie w zespole będzie dwóch bramkarzy.

• Ta kadra jest już zamknięta?

AW: Okno transferowe trwa do końca sierpnia. Chcemy zgłosić jeszcze jednego zawodnika, który teraz jest na etapie załatwiania formalności ze swoim poprzednim klubem.

• Czy zobaczymy jeszcze trenera na boisku?

AW: Wolałbym skupić się na pracy trenera. Patrząc na mecz z perspektywy ławki rezerwowych łatwiej jest dostrzec błędy, przeanalizować sytuację. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to w czerwcu zagram kilka minut na pożegnanie.

• Jaki jest cel zespołu?

AW: Szóste miejsce w poprzednim sezonie to duży sukces. Podnieśliśmy sobie wysoko poprzeczkę i w tym                   sezonie chcemy zająć równie wysoką lokatę. Chciałbym żeby drużyna dobrze rozpoczęła rozgrywki by uniknąć sytuacji w której przez nieudany początek każdy kolejny mecz gramy z nożem na gardle.

• Czego życzyć Rokicie i trenerowi Wyrobie przed zbliżającym się sezonem?

AW: Zespołowi by kontuzje omijały nas szerokim łukiem oraz jak najwięcej strzelonych i jak najmniej straconych bramek. A ja życzyłbym sobie jak najwięcej spokojnie przespanych nocy (śmiech).